Minden amit a feng shui-ról tudni kell!

"Lásd a szíved vágyát, ne kérzedt hogyan fog valóra vállni, csak tudd, hogy úgy lesz!"

kamilla.jpg

Gyógynövények

 A gyógynövények szerepe életünkben egyre gyakrabban jelenik meg. Úgy gondoltam én is megemlítem ennek a tannak egy kicsi kis szeletkéjét, hiszen a gyógynövényeknek is van olyan hatékonysága, hogy gyógyíthatunk vele olyan betegségeket, bőrbetegségeket amelyeket gyógyszeresen is tudunk kezelni. A gyógynövényeknek nincs mellékhatásuk, tehát így egyre gyakrabban fordulunk ehhez a gyógymódhoz. Több beszerzési forrásra van már lehetőség, hiszen már bio-, gyógynövényszaküzletben beszerezhetőek szárított formában. De mi magunk is ültethetünk akár az erkélyen, akár cserépben, vagy a kerütünkben. Ez mindig a saját lehetőségeinktól függ. A frissen szedett menta természetesen aromásabb, mint a szárított formában előállított, de mind a kettőnek megvan a gyógyító hatása. Ha mi magunk neveljük a növényeinket akkor alakítsuk ki a helyet a szárításnak is, majd tároljuk megfelelő módon. Tartsuk légmentesen, sötét üvegtartályban és hűvös helyen. gondos tárolással jócskán meghosszabbíthatjuk az eltarthatóság idejét. Gyakran a fűszernövények is gyógyhatásúak, ezeket a fűszernövények alcím alatt meg lehet tekinteni. A betakarítási menet:  először le kell szedni a gyógynövényt, tépjük le a levelét vagy virágát - ugye ez a növénytől függ -, vagy a száránál lefelé lógatva hagyjuk száradni őket. Természetesen a szárításhoz száraz helyre van szükségünk. Pl. padlás. Ha csak a leveleket száírtjuk akkor tegyük rácsra, hogy alul és felül átjárja a levegő, így könnyebben szárad. A betakarítás mindig a növénytől függ, ha tasakos magot vettünk ott a mag gyári csomagolás hátoldalán rajta van a betakarítás ideje, ha készen vásároltuk akkor nincs gond máris használhatjuk, csak a tárolásról kell gondoskodnunk.

 Hogyan készülnek a gyógynövény teák? Szárított gyógynövényből jó teát készíthetünk. Kétféle tea van, a forrázott vagy a főzött. Egy kevés beruházással lehet vásárolni olyan tea csészét már amiben saját szűrő és saját fedele van, ez kíválóan alkalmas arra, hogy a szűrőbe beletegyük a teafűvet, gyógynövényt, majd öntsük le forrásban lévő vízzel, és hagyjuk ázni a gyógyfüveket, fedjük le a saját feldalével. Kb. 10-20 percig áztassuk a gyógynövényt. 
A forralás abban különbözik az fárrázástól, hogy a főző vízbe tesszük bele a növényt és 10-20 percig forraljuk. Majd leszűrjük. Általában gyökereket, vagy fás szárú növényt szoktunk forralni, a leveleket, virágokat inkább forrázni.

Ha gyógyteát iszunk mindig figyeljük meg a szervezetünket hogyan reagál rá. Ennek függvényében tudjuk az adagot beállíani. Általában napi 3x igyunk meg egy pohár teát. Ez az adagolás csak javaslat.

Gyógynövényt használhatunk még kenőcs formájában is. Ezt külsőleg kell használni. Gyógynövény szaküzletben vagy patikákban kaphatóak már gyógynövény alapanyagból készített kenőcsök. Mi magunk is készíthetünk házilag gyógynövény kenőcsöt. Itt az arányokra kell nagyon odafigyelni. A folyamat a következő: Porított állapotú gyógynövényből készülhet a kenőcs. A porított gyógynövényt öntsük fel éppen annyi vizzel, hogy ellepje. Ezt kb. 20-30 percig forraljuk. Majd önsük fel olajjal. Ezt szintén forraljuk, addig hogy a víz elpárologjon belőle. Hűtsük ki. Méhviszt vagy zsírt vagy gyógyszertárban vásárolt általános kenőcsöt használjunk. Ebbe keverjük bele az olajos gyógynövényes masszánkat, dolgozzuk jól el. A jól elkészített gyógynövény kenőcsünkünk akár egy évig is eláll, ha megfelelő alapanyagot és tárolóeszközt találtunk neki.   

Gyógynövény fajták (természetesen ez a felsorolás csak egy pici töredéke annak, amit gyógynövény szaküzletekeben kapni lehet):

Orsvosi székfű, azaz kamilla: a székfű virágzata gyulladásgátló és görcsoldó, emésztést serkentő és jótékony hatású az emésztési zavarok tüneteit kezeljük vele. Belsőleg: gyomor- vagy bélgörcsök, felfuvódás renyhe emésztés, böfögés, bélgázképződéskor használjuk. Külsőleg: bőrbetegségek, szemgyulléadás és szájápoláskor öblögetőszerként használjuk. Mi magunk is természthetjuk, de szárított formában is megvásárolható.

Lucerna: erősítő, roboráló hatású. Mivel C vitaminban igen gazdag, a skorbut ellen jótékonyan hat. Hagyományosan alkalmazva fáradtságra és kimerültségre kíváló. Belsőleg: fáradtségra, kimerültségre, ideggyengyesé, gyermekkori soványságra kíválóan alkalmas.

Zab: enyhe ideges állapot, álmatlanság és húgyúti kövek kezelésére javasolt, de enyhíti a reumát és a köszvényt. Különösen csillapítja  a bőrviszketést. Belsőleg: enyha ideges állapot, álmatlanság, reuma, köszvény. Külsőleg:m bőrviszketés.  

Szagos müge: görcsoldó és idegnyugtató hatása van. De görcsök és emésztési zavarok kezelésére is alkalmas.

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 72
Heti: 100
Havi: 1 620
Össz.: 971 632

Látogatottság növelés
Oldal: Gyógynövények
Minden amit a feng shui-ról tudni kell! - © 2008 - 2024 - fengsuhi.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »