1. A főbejárat:
Itt kapjuk az első benyomást a lakásról, ezen keresztül lépünk be a magánszférába.
2. Az előszoba:
A bejárati ajtón keresztül először ide jutunk be. Ez a helyiség az európai emberek számára legtöbbször előre tervezett módon kicsi és sötét, ráadásul gyakran áttekinthetetlen az itt levett kabátoktól és cipőktől. Jól megvilágítással és kabátakasztókkal megfelelően kompenzálhatóak ezek a hibák.
Nem előnyös, ha a bejárati ajtón belépve egyből már a lépcsőn megyünk fel. Felgyorsítja a csí-t. Ezeket szintén kompenzálhatjuk függönnyel, növényekkel.
3. A fürdőszoba:
Egyértelmű, hogy a víz elemhez tartozó helyiség. Emiatt alkalmas, hogy a színe kék, esetleg a többi hűvös, világos színt kapja, semmiképpen sem a tűz jegyűét.
A pipere polc a szépségünk oltára. Ne legyen rajta tehát beszáradt fogkrém, törött fogú fésű, lejárt szavatosságú arckrém. Amennyiben a fürdő helyiségünk a bejárati ajtóval szemben helyezkedik el, legyen becsukva az ajtaja, így megakadályozzuk, hogy kiszökjön a pozitív energia.
4. A mellékhelyiség:
A WC elnyelheti a gazdagságot. Éppen ezért mindig legyen a feléd lehajtott állapotban. A WC ajtó legyen mindig ép és csukható állapotban. Amikor az ember a WC-ben tartózkodik különösen ellazult állapotban van. Ilyenkor tudatunk fogékonyabb az őt érő hatásokra. Önbecsülés- és energia-romboló a lógó törölközőtartó vagy a kluttyogó tartály. Ezért fontos, hogy az ajtó csukható legyen, és ne legyen hibás a zárja.
5. A konyha:
A konyha illetve a tűzhely minden régi kultúrában kiemelt fontosságú volt. Ez ma is így van, bár sokan ezt cáfolják. Vegyünk egy példát, figyeljük meg, hogy a vendégek előszeretettel tömörülnek be a konyhába. Még akkor is, ha a nappali sokkal kényelmesebb és tágasabb. Figyeljünk oda, hogy a tűzhely tiszta és üzemképes legyen. Ez az anyagi helyzetünkre is pozitívan hat.
A konyha veszélyes üzem, figyeljünk arra is oda, hogy eszközeink épek, működőképesek legyenek. Igen fontos, hogy az étel készítője jó hangulatban legyen, ugyanis bármennyire is hihetetlen a rossz hangulatú és zaklatott szakácsnő negatív energiái belefőnek az ételünkbe. Figyeljünk oda arra, is hogy a kuka ne kerüljön a gazdagság területére, mert ezzel együtt „kidobjuk” a pénzünket is. Ügyelnünk kell arra, hogy a mosogatónk tiszta legyen.
6. Spájz, éléskamra:
Ebben a helyiségben is alapvető hogy rend legyen. Az éléskamra közvetlenül kapcsolódik a családi jóléthez. Akkor van jól berendezve, ha egy pillantás alatt át tudjuk tekinteni a benne lévő befőtteket és egyéb éléskamrába szánt dolgokat. Gyakori az éléskamrában a lejárt több éves befőtt, lekvár. Az ilyesmitől jobb megválni.
Itt meg kell említeni a hűtőszekrény funkcióját. Mindig legyen tiszta, ugyanis a hűtőszekrényünk arról árulkodik, hogy a háziaknak milyen az étkezési és egyéb szokása.
7. Az étkező:
Az ebédlőnk legyen harmonikus és nyugalmas hely. Az ebédlő asztal az étel oltára.
Ha lehetséges ne legyen éles, négyszögletű. Sokkal előnyösebb a lekerekített sarkú asztal. Ha valaki egyedül él, akkor is tartson több széket. A háromszög alakú asztal nem előnyös a feng shui szempontjából, rengeteg negatív energiát hordoz. Az sem előnyös, hogy ha az étkezőnk a bejárati ajtóval szemben helyezkedik el, ez leginkább a vendéglátásunkra van rossz hatással.
8. A lakószobák:
Nappali: ez a helyiség, amit a lakók a leggyakrabban használják. Ezt pedig úgy kell berendezni, hogy hasznos területté váljon, és vonzó legyen. Ha a nappali kicsi, akkor tükrökkel és világítással meg lehet oldani a tértágítást. A túl nagy nappalit pedig drapériákkal, függönyökkel enyhíthető. Fontos, hogy a bútorok úgy legyenek elhelyezve, hogy kényelmesen ráláthassunk a bejárati ajtóra. Nem javasolt az olyan bútor benne, ami sarkos, mert könnyen megüthetjük benne magunkat.
Dolgozószoba: ez egy olyan hely, ahol csak egy íróasztal áll. Közvetlen kapcsolatban áll az ott lakó boldogulásával. Itt különösen fontos a jó megvilágítás, és hogy meg legyen a helye minden olyan kelléknek, ami a hatékony munkát elősegíti.
Hálószoba: életünk igen fontos része ez a helyiség. Ide pihenni, aludni járunk. Ez a helyiség legyen a legszerényebben berendezve, mivel ide pihenni, aludni járunk. Sajnos ezeket a szempontokat gyakran nem veszik figyelembe az ott lakók.
A vendégszoba: legyen szellős és jól megvilágított. Ezt a helyiséget is használjuk bátran, hiszen ez is a lakásunk része, de ne keverjük össze a lomtárral. Fontos szerepe van az életünkbe, és ne csak akkor legyen itt rend, amikor jön az ottalvós vendég.
A gardrób szoba: akár különálló, akár a hálószoba része minden ember ott tárolja a hordott ruháját. A 2-3 évnél hosszabb ideje nem hordott ruhákat nem szabad már itt tárolnunk. Ezeknek más helyet kell találnunk, vagy meg kell válnunk tőle.
9. A garázs
A feng shui nem foglalkozik vele, én mégis megemlíteném a funkcióját. De ugyanaz vonatkozik a fészerre, a szerszámos kamrára is. Ha a garázsunk a házunk része, fontos, hogy mindig orral álljunk be oda, hogy a kipufogógáz ne felfelé szálljon. Gyakran van olyan magánház, hogy a hálószobák a garázs fölött vannak. Ezek a szabályok erre vonatkoznak. Mert a felszálló káros füst felszáll, és mi szépen beszippantjuk, amikor abban a helyiségben tartózkodunk. A garázsban a cuccaink legyenek elzárva, ne legyenek szétdobálva.
10. Pince:
Nagyon fontos, hogy a pincébe lehordott holmik szintén rendben legyenek. Gyakran kell itt is selejtezni, mert ezek a régi használhatatlan kacatok kihatnak az életünkre. Gyakran vehetjük észre, hogy sok zűrzavar van az életünkre. Érdemes ilyenkor szétnéznünk a pincénkben vagy a padláson. Amint rendet teszünk itt, és megváltunk a törött használhatatlan kacatoktól már meg is fog oldódni az életünkben egy-két nem működő dolog.