Karma
Kedves Olvasóim és ide látogatók, most ismételten egy új és érdekes témára hívom fel a figyelmet. Sokan hallottunk már a karma szóról. Megpróbálom úgy szavakba önteni, és példákkal alátámasztani, hogy mindenki értse, hogy miről is van szó. A kamra szó maga az előző életünkről szól és amit onnan hoztunk magunkkal. Természetesen ezekre nem-, vagy csak részlegesen emlékszünk. Azt szokták mondani, hogy aki nagyon "földhözragadt" az egyáltalán nem emlékszik rá, hogy mit hozott előző életéből. De már előfordult olyan ember is, aki egyszer csak megszólalt spanyolul, pedig nem is tanulta ezt a nyelvet. Vagy eseteleg olyat már biztosan éreztünk már, hogy egy teljesen idegen helyen nagyon otthonosan mozgunk, jól érezzük ott magunkat és mintha már bejártuk volna ezt a területet. Igen, ez azt jelenti, hogy mi már ezen a helyen jártunk előző életünkben. Az azért jó leszögezni, hogy amit "elkövetünk" jelen életünkben, nem biztos, hogy még ebben az életben fogjuk ledolgozni. Lehet, hogy ki fog hatni a következő életünkre is. Azért jó ha törekszünk a minél több jó cselekedet véghezviteléhez. Jó ha emberségesek vagyunk másokkal szemben. Erről még bővebben lehet olvasni a karma típusok leírásánál.
A kamra törvényei szerint az ember fejlettségétől függ, hogy a lélek mikor ölt testet, és hogy mennyi ideig tartózkodik a tulvilágon "lélek formájában". Általában a lélek gyorsan inkarnálódik, vagyis hamar leszületik. A fejletebb lelkek azonban már több időt töltenek "odaát", mint itt a földi életben.
A várandóság karmájával kezdem, hiszen amikor megfogan a baba elkezdődik egy folyamat. A várandóság alatt a mamának minél több pozitív gondolattal, dologgal kellene foglalkoznia. Ugyanis minden szép gondolat, cselekedet érzelmi hatással vannak a babára. Ilyenkor úgymond vibráció alakul ki a baba és a mama között és ez kedvezően hat majd a születendő gyermek lelkére. Az anyai gondolatok, cselekedetek a babára testformáló hatással vannak.
Meg kell sajnos említenem a vetélés karmáját, és a gyermek elvesztés karmáját. Nekik sajátos karmájuk van. A meg nem születendő gyermek még nem készült fel a földi életre, ezért ezt majd egy következő fogantatáskor fogja beteljesíteni. Más karmájuk van azoknak a gyerekeknek akik nem betegségből haláloznak el. Erről megoszlik a karmakutatók véleménye, ezek a gyerekek a szüleiket szeretnének megvédeni valamilyen családi titoktól. Ilyenkor a gyerek vállal áldozatot a család védelmébe. Mások véleménye szerint a szülő egy korábbi életéből mulasztását próbálja pótolni sikertelenül. Ebben az esetben a szülő az előző életében rosszul bánt a gyermekkel, vagy a rábízott gyerekeket hanyagolta el.
A születési rendellenességgel születettek karmája a legnehezebb karmatípus. Ők vállaták fel a legnehezebb karmafajtát. Ő feladatuk, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy több odafigyelést, gondoskodást és elfogadást kell az ilyen születettnek nyujtanunk. A fogyatékkal élők ezotarikus szemszögből vizsgálva egyszerre több karmát dolgoznak le, azért vállalták a jelenben az egészségesekkel szembeni hátrányt. Vannak kamrakutatók akik szerint azért születtek le fogyatékosan ezek az emberek, mert előző életükben a törvény ellen lázadtak, vagy éppen másokon követtek el súlyos bántást és most ezt dolgozzák le ebben az életükben.
Egy érdekes karma típus az orvos és beteg karmája. A karmakutatók szerint az orvos-beteg kapcsolata az előző életben nem volt felhőtlen. Ebben az esetben az előző életünkben elkövetett tetteinkért kell most felelnünk. A sors gyarkan rendezi úgy a szálakat, hogy a korábbi életben gyilkos egész életét régi áldozata mellett alárendelt viszonyban kell, hogy töltse. De az orvos-beteg variációban lehet még olyan eset is, amikor egy régebbi életben gyülölködött a két fél. Nagyon érdekes az eset akkor, amikor az orvos nem tudja meggyógyítani a beteget, vagy éppen a beteg meghal a műtő asztalon. Bár akaratlanul okota a beteg halálát, mégis a következő letükben találkoznak és akkor kell "ledolgozni" karmájukat. Érdekes eset az is amikor az orvos fel tudja mérni a beteg betegségét, felírja a megfelő gyógyszert, ám a patikus félre olvassa a receptet, rossz gyógyszert ad ki a beteg pedig meghal. Ebben az esetben a gyógyszerészt a karma a régi tettesével hozza össze sors. Mivel a patikus tehet arról, hogy a beteg meghalt. Itt már nem az orvos-beteg, hanem a patikus-beteg karmájáról beszélünk.
Igen súlyos karma feladat azoknak akik vezető szerepet töltenek be életükbe. Minden munkaadónak, vezetőnek többé kevésbé módjában áll, hogy munkatársaival, beosztottjaival emberségesen bánni, gondoskodni, és ezen keresztül családjukról is. Vajon megteszik-e, vagy nem? Ez a cselekedet a jelenben is visszaüt, ám a későbbi életük nagyban függ ettől, hogy a vezetőnek szerencsés lesz-e, vagy korábbi tettei balsorsként ütnek vissza rá. Úgye erre nem is gondolunk, amikor éljük életünket és bántunk embereket. Különböző döntéseket hozunk anélkül, hogy nem gondolunk ennek a következményeire.
Biztosan nagyon sokakat érdekel a szerelmi karma. Úgye a szerelmi szálaknak kialakulása több féle variációban jelenik meg életünkben. Kinél így, kinél úgy. Ilyen például a meglátni és azonnal beleszeretni. Ez azt igazolja vissza, hogy már a korábbi életben be nem teljesedett szerelem karmájába voltunk. Hiába szerettek egymásban egy korábbi életben, akkor a szerelmük nem tudott beteljesedni. A karmakutatók szerint ez a szerelem itt már beteljesedik. A másik szerelem fajtája amikor az egyik fél fülig szerelmes, de a másik fél nem. Ilyen esetben a szerelmes fél még kötődik, azaz tartozik a másiknak, és a karmájuk feloldásán dolgozik. Míg a másik ellenszegül mert már úgy érzi, hogy már nincs közük egymáshoz. A karmával foglalkozók erre azt mondják, hogy az ellenszegülő minélhamarabb szabadulni szeretne ebből a kötelékből. Itt a feladat az, hogy a szerelmes fél megtanítsa a másik félel a feltétel nélküli szeretetet és az elfogadást. Ha ez sikerül akkor az ellenálló részéről valószínűleg ez a kamra hamar ledolgozásra kerül, és a kapcsolat is megszűnik, nem találkoznak többé egymással.
A családi karma a legösszetettebb, a legszövevényesebb karma fajta. A családunkat mi választjuk, hogy általuk beteljesítsük a sorsfeladatainkat. A karmakutató szerint a születés előtt már megtervezzük a földi életünket, és kiválasztjuk, hogy melyik családba szeretnék leszületni. Ez azért van, mert vér szerint szeretnénk összekapcsolódni, ez a legszorosabb kapocs amely emberek között kialakulhat. Ez több életen át kapcsolódhat egymáshoz. Ebben a helyzetben tudjuk gyakorolni leginkább a szeretetet, az elfogadást, és a megbocsájtást. A családi karma során azért vagyunk egyes személyekkel rokonságban, mert a karmikus feladat ebben az életben valamilyen közös feladat megodását képezi. Ezt a fajta karmikos feladatot már egy jóval korábbi ősi családtag hozta létre, amit nekünk élőknek kell megoldanunk. Ez egyben azt is jelenti, hogy mi földi élőlények felelősek vagyunk őseinkért. Persze erre mindjárt azt a választ adjuk, hogy miért éppen én feleke az őseim hebehurgya tettei miatt? Szülői örökségként megkapjuk, hogy családi karmát, vagy saját karmát is be tudjunk teljesíteni. Azoknak a családoknak ahová beházasodunk, ott az a helyzet, hogy ezzel a családdal valószínűleg korábbi életünkben már vérrokoni szálak fűztek bennünket össze, amelybe most házasság révén kerülünk be. Ebben az esetben felvesszük a család valamint a házastársunk karmáját is, amelyet együtt próbálunk megoldani.
A szülő és gyermek karmája a legerősebb karma fajta. Általában a karmakutatók azt vallják, hogy a gyermek és a szülő a korábbi életükben akár házaspárként, akár szerelmes párként élhettek. Ezek azokra a szülő-gyermek kapcsolatra vonatkoznak ahol a gyermek és a szülő jól kijön egymással. Azonban ahol a gyermek és szülő között feszültségek vannak, és nem egyeznek egymással, túl sok a vita, abban a helyzetben nagyon ledolgozni a családi karmát. Valamelyik félnek el kellene fogadnia a karma ledolgozását, bár mindig a megalkuvó félnek van nehezebb feladata, de már a felsimerés is nagy lépés ebben a karma ledolgozásban és egyben fel tudja számolni a karmát. Itt már nagy előrelépést tesz az aki alkalmazkodik, ő számolja fel és megszünteti ezt a fajta karmakapcsolódást.
Az örökbefogadás karmája megint egy érdekes karma fajta, hiszen ebben az esetben a vérszerinti kapcsolódásról lemond és egy örökbefogadónak kell az elfogadást megtanulni az örökbefogadott gyermektől. Ami összeköti mindhármójukat az nem más mint a vesztes karmája. A veszteséget pedig mindhárman másképen élik meg. Az örökbefogadó úgy, hogy lemond a gyermekéről, az örökbefogadó úgy hogy lemond a saját gyermekvállalásáról, a gyermek pedig úgy, hogy elvaszíti vér szerinti szüleit, hiszen lemondtak róla. Talán az is érdekes, hogy amikor az örökbefogadó szülő gyermeket választ, valójában ez nem így van, ebben az esetben is a gyermek választja a szülőt. Egy láthatatlan kötélék alakul ki ebben az esetben az örökbefogadó szülő és a gyermek között, és azt üzeni a gyermek, hogy engem válassz, a tiéd vagyok. Hogy miért van ez így? Talán azért, mert a gyermeknek a családjától örökölt egy feladatot, amit teljesítenie kell, és az örökbefogadó család segítségével fogja ezt a feladatot megoldani.
A házastársi karmájához tartozik az amikor két embert a sors előző életbeli harca hoz össze, hogy most békét kössenek. Ezek azok a házasságok, amelyek többnyire megcsalással, gyűlölködéssel vannak tele. Ezek az emberek időről időre, életről-életre találkoznak egymással, mindig összeházasodnak, a problémáik újra kezdődnek, és gondjaikat sohasem oldják meg, mert közben elválnak. A karmájuk akkor fog lezáródni, ha bármennyire is gyötrelmes az életük, de megpróbálnak együtt maradni és ledogozzák ezt a karmájukat. Nyílván itt az együttmaradásnak addig van értelme, amíg brutalistásban nem fullad ez a kapcsolat. És van a másik olyan házasság, amikor a megismerkedés után csupa jó dolog történik. A karmakutatók szerint ezek az emberek már a korábbi életükben is hosszú és boldog házasságban éltek. A két ember karmájának ideje akkor jár le, ha már nem tudják egymást fejleszteni, a spiritualitás útján nem lépnek már egymás kezét fogva egyszerre.
A kitagadás karmája a mulasztás karmáját viszi magával. Ilyen esetben két karma is összekapcsolódhat egymással.
A mulasztás karmája azokra vonakozik akik jót tudnának cselekedmi, de nem teszik azt meg. Az ilyen fajta mulasztás például, amikor valakinek megadatik az a lehetőség, hogy adója 1%-át étutalja egy olyan alapítványnak, ahol nagy szükség lenne a pénzre, de az egyén ezt a lépést nem teszi meg. De mulasztás karma részesei azok is akik tudják az igazat egy eset kapcsán, de mégsem emelik fel szavukat, hanem gyávaságból hallgatnak.
/Az oldal hamarosan folytatva lesz!/