Mondások, amiből erőt meríthetünk
Emmeline Snively, a Blue Book Modellügynökség igazgatója 1944-ben kijelentette a fotómodelli babérokra pályázó Norma Jean Barkernek: "Jobban tenné, ha beíratkoza egy gépíróiskolába, vagy inkább férjhez menne." A hölgy uóbb Marilyn Monroe néven vált híressé.
1962-ben négy lámpalázas fiatal zenész először játszott stúdiómeghallgatáson a Decca lemeztársaság vezetői előtt. Produkciójuk nem nyűgözte le a szakembereket. Amikor elutasították az angol együttest, akinket mellesleg Beatlesnek hívták, az egyik igazgató kijelentette: "Nem tetszik a hangzás. A gitárformációk egyébként is kezdenek kimenni a divatból"
Jimmi Denny, a Grand Ole Opry menedzsere 1954-ben egyetlen fellépés után elküldte Elvis Presleyt. "Maga semmire sem viszi, fiam - közölte a fiatalemberrel. - Azt ajánlom, menjen vissza teherautósofőrnek!" Presley ezzel szemben a legnépszerűbb amerikai énekes lett.
"Az erőfeszítés csak akkor nyeri el méltó jutalmát, ha az ember semmiképp sem adja fel." (Napóleon Hill)
Woody Allen - az Oscar-díjas forgatókönyvíró, producer és filmrendező - elhasalt filmrendezésből a New York-i Egyetemen és a New York City College-ben. (Az előbbi helyen angolból is.)
Az Universal Pictures vezetője 1959-ben egyszerre utasította el Clint Eastvoodot és Burt Reynoldsot, és a következő indoklást adta: Reynoldsnak: "Maga tehetségtelen." Eastwoodnak - "Az egyik foga csorba, az ádám-sutkája túlzottan kiáll, és túl lassan beszél." Mint ismeretes, mindketten a filmszakma fényes csillagai közé emelkedtek.
Thomas Edison az amerikai történelem talán legnagyobb feltalálója. A Michigan állambeli Port Huron-i általános iskola tanítói viszont úgy találták, hogy "túl lassú" és nehezen kezelhető. Az édesanyja erre kivette az iskolából, és maga tanította odahaza. A fiatal Edisont magával ragadta a természettudomány. Tízévesen már berendezte első saját vegyészeti laboratóriumát. Kimeríthetetlen energiája és zsenialitása (amelyet állítólag úgy határozott meg, hogy "1% ihlet és 99% izzadság") végül élete folyamán több mint 1300 tanulmányhoz vezetett.
Többéves folyamatos hallásromlás után, negyvenhat éves korára Ludwig van Beethoven, a német komponista tökéletesen megsüketült. Legnagyszerűbb szerzeményeit, köztük öt szimfóniáját mindazonáltal kései korszakában alkotta.
Edmund Hillary 1952-ben megkísérelte a földkerekség legnagyobb hegycsúcsa, a 8848 m-es Csomolunkgma megmászását. Néhány héttel eredménytelen próbálkozás után Angliában felkérték, hogy tartson beszédet. Hillary kilépett a pódium szélére, ökölbe szorított kezével a hegy képére mutatott, és fennhangon így szólt: "Mounk Everest, először legyőztél, másodszor azonban én győzök, mert te már nem növekszel tovább, de én igen!" Mindössze egy évvel később, május 29-én sikerült elsőként feljutnia a Csomolungmára.