Mantrázás
Jöjjön egy újabb érdekesség, melyet megosztok olvasóimmal:
Erről a szóról lépten nyomon hallunk, különböző újságokban olvashatunk: de vajon mi is az a MANTRA?
A mantra kifejezés két tagból áll: a "man" ami azt jelenti gondolkozni és a "tra" pedig a védelem. Összeolvasva ezeknek a szavaknak a jelentése: a gondolkodás eszköze vagy védő gondolatok. A mantrák olyan szótagok, szavak vagy mondatok, amelyek folyamatos ismételgetésével speciális lelki hatásokat válthatunk ki. Többek között saját magunk "pozitív programozására" használhatjuk. Vannak olyan mantrák, amelyek jól bevált, ősi tapasztalatokra épülnek. Ezekkel a rövid szótag-mantrákkal az energiaközpontunkra lehet hatni. Olyan ez mintha automatikus programozást végeznénk magunkon. Aki tudatosan elkezd odafigyelni gondolataira és szavaira, látni fogja, hogy már csupán a megfelelő kifejezés vagy mondat ismételgetése is milyen sokat segíthat céljaink elérésében. Az összpontosítás és a meditáció pedig még tovább fokozhatja ennek az egyszerű technikának a hatását.
Nézzünk náhány példát a helyes mantrázáshoz:
Párkapcsolati probléma esetén, ilyen jellegű mantrát kell ismételgetni: "Megtaláltam életem párját. A partnerem szeret, és én is szeretem őt."
Egészségügyi probléma eseté, ilyen jellegű mantrát kell ismételgetni: "A fizikai fájdalom megszűnik. Megtalálom azt a módszert, amely elősegíti a gyógyulásomat." vagy "Egészséges vagyok".
Pénzügyi helyzet javítása esetén, ilyen jellegű mantrát kell ismételgetni: "Anyagi helyzetem stabil és megingathatatlan."
Bármilyen pozitív töltetű hangsort lehet mantraként használni, akár mi magunk is "kreálhatunk" saját mantrákat, tehát nem feltétlen muszáj a fent leírtakat alkalmazni. Ezeket csak példaképpen írtam le. A titok abban rejlik, hogy a nem és a nincs szó nem szerepelhet a mantrában. (Pl. Helytelen: Nem akarok beteg lenni!, Helyensen: Egészséges vagyok!... és így tovább!) Naponta többször ismételgessük ezeket, nagyjából ahhoz hasonlóan, mintha imátkoznánk. A tudatalattinkra gyakorolt hatás nem marad el, és meglátjuk hamarosan beindul a pozitív változás!
Mantrázni lehet autóban, váróteremben, fodrásznál stb. De kíváló elalvás előtt is. Aki éjszakánként nem tud aludni, és csak forgolódik, annak ajánlom, hogy tanuljon be egy rövid pár soros mantrát - ami éppen aktuális az életében - és ezt ismételgesse, reggel észre fogja venni, hogy pillanatok alatt el tudott aludni, és nyugodtabban fog ébredni. Ugyanis azért forgolódunk, mert valami nyomja a "lelkünket". Ettől nem tudunk aludni. Ha mantrázunk, és aktuális mantrát futtatunk át gondolatainkon, akkor már-már megoldottnak fogjuk látni a problémáinkat ébredéskor.
Mantrázást lehet írásban is végezni, mégpedig úgy, hogy: vegyünk elő egy üres füzetet és ebbe írjuk le a mantránkat. Ez a füzet olyan, mint amikor az iskolába büntetésből különböző mondatokat kell leírni 50-szer vagy 100-szor, azért mert "rosszat csináltunk". Tehát a mantránkat ismételgetve írjuk le többször, amíg a füzet be nem telik. Természetesen minden nap annyit írjunk le, amennyihez kedvünk van. Ha csak néhányszor írjuk le, és másnap visszatérünk a füzetünkhöz, úgy is jó. Nincs szabály az írásbeli mantrázáshoz. Ha több napon keresztül nem írunk a füzetbe az sem baj. Ilyenkor alkalmazhatjuk a szóbeli mantrákat. Mi magunk mondogassuk a mondókánkat és kész. Tehát, mi magunk szabályozzuk az írást is. Ilyen írásbeli mantrát alkalmazott egy beteg asszony is a korházban. Kb. 700 vagy 900 füzetet írt tele, és meggyógyult. Ugyanis a füzetbe való írással egyben programozta az agyát és a szervezetét arra, hogy meggyógyuljon. Bármennyire is hihetetlen, ez a gyógyulásos történet valóságos. Tehát az írásos mantra ugyanolyan pozitív hatással van ránk, mint az agyunkon átfuttatot szavak.
Amennyiben segítséget, tanácsot szeretnének kérni mantrázással kapcsolatban úgy az ezoteria2011@gmail.com; vagy a 06-20/961-4529-es telefonszámon tehetik meg. Esetleg írják meg, hogy milyen mantrákat szeretnének "mondogatni" és én visszaírok, hogy jó-e?
Minden kedves olvasómnak eredményes mantrázást kívánok!